Predsjednik SAD Barack Obama danas je, na komemorativnoj ceremoniji u američkoj vojnoj bazi Fort Hood, odao počast žrtvama  napada Nidala Malika Hasana. Pogibija, odnosno nerazumno ubistvo 13 pripadnika američkih oružanih snaga na tlu  Sjedinjenih Američkih Država, a ne u oružanim akcijama na stranoj teritoriji je mnogo veća tragedija, istakao je gospodin Obama i naglasio da je  teško razumjeti izopačenu logiku napadača i  da ni jedna vjera ne opravdava takvu vrstu ubojstva i kukavičkog akta.

Gospodin Obama je takođe istakao da ni Sjedinjenih Države, ni njenih najvećih vrijednosti  ne bi bilo da ne postoje ljudi kao što su bili oni koje je ubio njihov kolega u uniformi, vojni psihijatar sa činom majora i musliman po vjeri.

Predsjednik Obama i prva dama Michele  Obama su se prije komemorativne ceremojije sastali i sa obiteljima žrtava, a takođe posjetili i ranjene pripadnike (napadač je ranio 30 osoba) američkih vojnih snaga.