Текстова версiя
Пошук

США скасують деякі торгові санкції проти КНДР


02/07/2008

Провідний американський дипломат, який проводить переговори із Північною Кореєю та її сусідами, каже, що ретельна перевірка буде основним аспектом у зусиллях знищити атомну зброю на Корейському півострові. Про це помічник Державного секретаря Кристофер Гил заявив під час своєї промови у Вашингтоні в інституті із політичних досліджень.        

Минулого тижня Північна Корея знищила охолоджувальну вежу у власному ядерному реакторі Йонґ-бйон, а також передала документацію про всі свої ядерні програми. Обидва кроки є частиною процесу із роззброєння, ініційованого під час шестисторонніх переговорів в Пекіні.  
Christopher Hill (file photo)
Кристофер Гил


Учасник переговорів, який представляв американську сторону, Кристофер Гил зазначив: 

«Ми маємо досягти повного ядерного роззброєння. Ми маємо переконатися, що нічого не залишилося, що не відбувається жодної таємної програми із збагачення урану, яка якимось чином залишилася не задекларованою».  

У відповідь на оприлюднення ядерної декларації Пхеньяном, Президент Буш оголосив про наміри скасувати деякі торгові санкції, запроваджені раніше проти Північної Кореї, та вилучити країну з чорного списку держав-спонсорів тероризму. Очікується, що представники шістьох країн, залучених у переговори із Північною Кореєю, зустрінуться цього місяця, аби обговорити процедуру перевірки виконання Пхеньяном умов ядерної декларації.    

«Зрештою, намагання Північної Кореї мати ядерну зброю – питання, до якого має відношення весь регіон. І це питання не може бути вирішено Сполученими Штатами наодинці. Ця проблема потребує активної участі сусідів Північної Кореї», – зазначив Кристофер Гил. 

Документи про свої ядерні програми Пхеньян надав на шість місяців пізніше, ніж було заплановано. І багато хто вважає, що вони не є повними, я того вимагає Адміністрації Буша. Список ядерних активів не включає атомних бомб, які могли бути вироблені у Північній Кореї раніше. У 2006-му році Пхеньян оголосив про ядерні випробовування. Експерт Центру із стратегічних та міжнародних досліджень Джон Волфсфел каже:

«Головним висновком, який я можу зробити із коментарів Гила, є те, що ця проблема перейде у спадок наступникові Джорджа Буша. Зрозуміло, що процес перевірки та самого ядерного роззброєння не завершиться під час президентства Буша».   

Декларація відкриває шлях до збільшення гуманітарної допомоги Північній Кореї з боку США, в першу чергу продуктів харчування та палива, яких надзвичайно бракує в цій ізольованій країні.
 

emailme.gif Переслати статтю
printerfriendly.gif Версiя для друку

  Топ-новина
США i Польща пiдписали Угоду про систему ПРО

  Також читайте
Чи пришвидшить військовий конфлікт вступ Грузії і Україні в НАТО?
В Афганістані загинуло десять французьких солдатів
Обама загострив критику на адресу Маккейна
НАТО зриває контакт з Москвою
Грузія виходить із Співдружності Незалежних Держав  Audio Clip Available
Чи є загроза для України стати наступною мішенню Росії?
Події на Кавказі загострили відносини Росії та США
Секретаріат звинуватив Тимошенко у державній зраді
Росія і Україна продовжують суперечку щодо флоту
Українська громада США висловила підтримку Грузії
Про що свідчить мовчання Тимошенко щодо подій у Грузії  Audio Clip Available
Погляди американцiв та українцiв на подiї в Грузiї
Війна може збільшити шанси Грузії приєднатися до ПДЧ  Audio Clip Available
Чи загрожує Україні російсько-грузинський сценарій?
Український будівельний ринок переживає сповільнення
У США допомагають потерпілим вiд повеней в Україні
Тимошенко хоче відмінити парад на День незалежності  Audio Clip Available
У США проходять лiтнi табори скаутiв-пластунiв