VOANews.com

«Голоc Амepики» ▪ Ukrainian

21 листопада 2009 

Пропонуємо:

Новини 45 мовами
Ющенко: для введення надзвичайного стану підстав немає


09/11/2009

В Україні лабораторно підтверджено 65 випадків захворювання на грип A/H1N1; з них 14 пацієнтів померли. Такі статистичні дані оприлюднило Міністерство охорони здоров’я у понеділок.
 
Порівняно з минулою п’ятницею, кількість достеменно встановлених випадків «свинячого грипу» подвоїлася, кількість його жертв не змінилася. Нагадаємо: станом на п’ятницю МОЗ повідомляв про 32 інфікованих і 14 смертей.

На прес-конференції у понеділок представники Мінохорони здоров’я навели також статистику сезонних епідемій попередніх років, коли про «свинячий грип» в Україні ще ніхто не чув. Так, у 2006 році від «звичайного» грипу та пневмонії померло понад 4 тисячі, у 2007 році – понад 4,5 тисячі, у 2008 році – майже 5 тисяч українців. Поточний рік теж не став винятком: за перші його 9 місяців грип та пневмонія забрали життя 3822 людей. Що ж до нинішньої епідемії грипу та ГРВІ, яка розпочалася наприкінці жовтня, то наразі число її жертв досягло 155 осіб.

При цьому у Мінохорони здоров’я відзначають: за два останніх дні кількість людей, які захворіли та звернулися по медичну допомогу, суттєво зменшилась. Можливо, далися взнаки карантинні заходи, а може, епідемія іде на спад.

Так чи інакше – але пік паніки в суспільстві, здається, уже позаду. Ось і президент України – який сам іще недавно у зверненні до народу бив на сполох, наголошуючи на винятковості ситуації -- тепер закликає українців заспокоїтись і припинити паніку. У понеділок, відвідавши кілька столичних лікарень, Віктор Ющенко заявив: в Україні є все необхідне для лікування хворих на грип, і епідемія тут нічим не страшніша, ніж в інших країнах. «От тільки в Україні у десять разів більше паніки і в сто разів більше ажіотажу», -- поскаржився Ющенко.

Напередодні, в недільному ефірі 5-го каналу, глава держави заявив, що для запровадження в Україні надзвичайного стану через грип немає підстав. Боротьбу деяких політиків з грипом Ющенко назвав «піаром», а як на найбільшого винуватця паніки вказав на уряд.

Президент скасував також засідання Ради з нацбезпеки та оборони, яке планувалося на понеділок і мало розглянути план антиепідемічних заходів. Дехто з аналітиків прогнозував, що на засіданні РНБО у понеділок можуть оголосити надзвичайний стан в Україні і перенести у зв’язку з цим дату президентських виборів. На таку ймовірність натякнув минулої п’ятниці представник президента у парламенті Ігор Попов і навіть назвав нову можливу дату голосування – 30 травня.

Своєю чергою, секретар РНБО Раїса Богатирьова у п’ятницю стверджувала: в Україні існують конституційні підстави для запровадження надзвичайного стану.

А у понеділок секретар РНБО повідомила журналістам інше. За її словами, президент не згадував про надзвичайний стан і не має намірів обговорювати це питання.



E-mail This Article Переслати статтю
Print This Article Версiя для друку
  Топ-новина

  Також читайте
Україна нарешті виходить із карантину
У США затверджено нову вакцину проти вірусу грипу H1N1
Тимошенко отримала бюджет-2010 назад
Голдер очолить комісію з боротьби із шахрайством
Росія йде на зустріч Тимошенко у газовому питанні
Герман Ван Ромпой - перший постійно обраний президент ЄС
Лазаренко повертається в Україну?
Опра Вінфрі припиняє своє телевізійне шоу
РФ не сподобалися газові ініціативи Ющенка
ПР таки планує голосувати за відставку Тимошенко
Луценко: викрито схему нелегальної еміграції з України до США
‘Transparency International’: корупція в Україні погіршується
Регіонали знову погрожують Тимошенко відставкою
США готові допомагати Україні подолати корупцію  Video clip available
Ющенко хоче повернути Єхануровa в крісло міністра
Обама вшанував пам`ять жертв Голодомору 1932-1933
Загроза мирних революцій нинішнім авторитаристам  Video clip available
Думки українців про падіння Берлінської стіни і Україну  Video clip available
ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у президенти
Опозиція в Україні звинувачує уряд у корупційних схемах
Мінздоров`я: в Україні зростає кількість жертв епідемії
Україна платитиме за російський газ кредитами МВФ
БЮТ: закон про фінансування соцстандартів слід скасувати
ЦВК завершила прийом документів від кандидатів
Ющенко: для введення надзвичайного стану підстав немає
МВФ залишає відкритими двері співпраці з Україною
Новий проект Українського католицького університету  Video clip available
У США і українці працюють над комп’ютерами майбутнього  Video clip available
Думки українців про свинячий грип і політичні маніпуляції  Video clip available
Грип в Україні: епідемія чи передвиборча технологія?
Юлія Тимошенко: Україна розрахувалася з Росією за газ