«Голоc Амepики» ▪ Ukrainian

Текстова версiя
Пошук

 
Пайфер про шляхи подолання кризи в Україні


03/04/2007
Пайфер - завантажити audio clip
прослухати - Пайфер audio clip

pifer_2_150
Стівен Пайфер
Колишній посол Стівен Пайфер вважає, що сьогоднішня політична ситуація в Україні назрівала вже довгий час і є результатом впровадження нової для України так званої системи балансу повноважень різних гілок влади. Питання у тому, чи зможуть сторони знайти законний і водночас ефективний механізм розв’язання кризи. 

Стівен Пайфер вважає: “Навіть якщо сторони досягнуть компромісу, не виключеною є вірогідність його порушення, і ми маємо приклади цього у минулому. З іншого боку розгляд справи Конституційним Судом України означатиме поразку однієї та перемогу іншої сторони. Тобто хтось вийде переможцем, а хтось програє”.
 
Щодо впливу чергової політичної кризи в Україні на її імідж у світі, колишній дипломат вважає, що західні країни дещо втомилися від постійних баталій на українській політичній арені:
 
“Постійна боротьба, за якою ми спостерігаємо протягом вже кількох місяців, а тепер і загроза виникнення справжньої політичної кризи, означає, що українські політичні лідери, як в уряді, так і у Раді, настільки зосереджені на питанні свого власного політичного майбутнього, що вони не здатні займатися впровадженням політики, яка б стимулювала відносини із Заходом. Внутрішня політична боротьба має припинитися, а урядовці та законодавці мають почати працювати разом для того, щоб країна могла нарешті рухатись уперед”.  
 
Деякі представники Партії регіонів публічно заявляють, що Сполучені Штати зіграли не останню роль у рішенні Президента Ющенка розпустити парламент. Колишній представник американського дипломатичного корпусу вважає такі припущення безпідставними. 
 
Стівен Пайфер зазначив: “Я на 99,9% певний, що такі заяви не мають в основі жодних підстав. Після розмов із деякими американськими урядовцями я відчув, що Вашингтон сподівався на досягнення сторонами довготривалого та справжнього компромісу, коли Президент та Прем’єр за підтримки Верховної Ради змогли б працювати разом у питаннях як внутрішньої, так і зовнішньої політики. Ніхто у Вашингтоні не задоволений таким розвитком подій, який фактично паралізує український політикум”. 

Світен Пайфер додав, що сьогоднішня політична ситуація є результатом пошуків Україною своєї власної системи балансу політичних сил і від результату цього процесу залежатиме її політичне майбутнє та місце у світі.

emailme.gif Переслати статтю
printerfriendly.gif Версiя для друку

  Топ-новина
Палата представників Конгресу США дала хід медичній реформі

  Також читайте
Рівень безробіття у США  сягнув позначки 10,2%  Video clip available
У США і українці працюють над комп’ютерами майбутнього  Video clip available
Думки українців про свинячий грип і політичні маніпуляції  Video clip available
ВООЗ: Внаслідок грипу H1N1 померло понад 6 тисяч людей  Video clip available
Вплив падіння Берлінської стіни на події в Росії
Американці шоковані стріляниною на військовій базі  Video clip available
США поділяться з ВООЗ вакциною проти свинячого рипу
Грип: епідемія чи передвиборча технологія?
Юлія Тимошенко: Україна розрахувалася      за газ
В Україні вирує грип з політичним забарвленням
В Україні вже діє закон про підвищення соцстандартів
Соцопитування: Янукович - фаворит виборів 2010
Тимошенко: ситуація з грипом в Україні стабілізується
Ющенко: 'газові' контракти слід переглянути наново
Думки українців щодо стану демократії в їх країні  Video clip available
Як Україна бореться з експлуатацією своїх громадян  Video clip available
ЄС може надати Україні кредит на суму 500 мільйонів євро
Путін закликав Тимошенко дотримуватися «газового» контракту
МОЗ: В Україні поширюється епідемія грипу А/H1N1
Соколовський про виклики в енергетичній безпеці України  Video clip available
США і Україна створили робочу групу з питань енергетики
В Україні занепокоєні поширенням вірусної інфекції
Українська опозиція протестує проти співпраці з МВФ